1
/
of
7
Lenovo Chromebook 11M836 11.6" MT8173 2.0GHz 4GB RAM 64GB HDD
Lenovo Chromebook 11M836 11.6" MT8173 2.0GHz 4GB RAM 64GB HDD
PayMore West Boise
SKU:ID01-1169B-D1R1
Regular price
$49.99 USD
Regular price
Sale price
$49.99 USD
Unit price
/
per
Free shipping in the USA (excludes AK, HI & U.S. territories)
Couldn't load pickup availability
Lenovo Chromebook 11M836 11.6" MT8173 2.0GHz 4GB RAM 64GB HDD
Items included in this sale:
Lenovo Chromebook 11M836 11.6" MT8173 2.0GHz 4GB RAM 64GB HDD
*Please note, if it is not listed it is not included - such as power cables or other accessories.
Specifications:
| Collection | Windows Laptops |
| Sub-Collection | Lenovo Laptop |
| Brand | Lenovo |
| Model | Chromebook |
| MPN | 11M836 |
| Release Year | 2021 |
| Operating System | Chrome OS |
| Processor Brand | MediaTek |
| Processor | MT8173 |
| Processor Speed | 2.0GHz |
| GPU/Graphics Card | N/A |
| Memory (Ram) | 4GB RAM |
| Storage 1 | 64GB |
| Storage Type 1 | HDD |
| Storage 2 | N/A |
| Storage Type 2 | N/A |
| Screen Size | 11.6" |
| Resolution | 1366 x 768 |
| Integrated Graphics | Mali-G72 MP3 |
| Display | HD+ Touchscreen LCD |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Bluetooth | Yes |
| Webcam | Yes |
| Microphone | Yes |
| Touch Screen | Yes |
| Backlit Keyboard |
No
|
| WiFi | Yes |
| Color | Silver |
| Absolute/Computrace Enabled? | N/A |
| MFG Warranty? |
No
|
| Condition | Good |
| Connections |
Charging Port
3.5mm Headphone/Microphone Combo
MicroSD Card Reader
USB-A 2.0 Port
|
| Serial# | YX039BCDYXN0B1A27005 |
:
:
Share

Unlock Instant Discounts with Your Trade-In!
Turn your old or even broken devices into immediate savings! When you trade in while shopping in-store, we'll apply the value of your trade-in directly to your purchase, helping you pay less today. It's the smartest way to upgrade, save money, and get more for what you love.
Hours of Operation