Asus SonicMaster E410M 14" Celeron N4020 1.1GHz 4GB RAM 64GB SSD
Asus SonicMaster E410M 14" Celeron N4020 1.1GHz 4GB RAM 64GB SSD
PayMore West Boise
SKU:ID01-1270A-E8
Couldn't load pickup availability
Asus SonicMaster E410M 14" Celeron N4020 1.1GHz 4GB RAM 64GB SSD
Items included in this sale:
*Please note, if it is not listed it is not included - such as power cables or other accessories.
Specifications:
| Collection | Windows Laptops |
| Sub-Collection | Asus Laptop |
| Brand | Asus |
| Model | SonicMaster |
| MPN | E410M |
| Release Year | 2020 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Brand | Intel |
| Processor | Celeron N4020 |
| Processor Speed | 1.1GHz |
| GPU/Graphics Card | N/A |
| Memory (Ram) | 4GB RAM |
| Storage 1 | 64GB |
| Storage Type 1 | SSD |
| Storage 2 | N/A |
| Storage Type 2 | N/A |
| Screen Size | 14" |
| Resolution | 1366 x 768 |
| Integrated Graphics | Intel UHD Graphics 600 |
| Display | HD LCD |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Bluetooth |
No
|
| Webcam | Yes |
| Microphone | Yes |
| Touch Screen |
No
|
| Backlit Keyboard |
No
|
| WiFi | Yes |
| Color | Azurite Blue |
| Absolute/Computrace Enabled? | No |
| MFG Warranty? |
No
|
| Condition | Fair |
| Connections |
Charging Port
3.5mm Headphone/Microphone Combo
HDMI Port
2x USB-A 3.0 Port
USB-C 3.1 Port
|
| UPC | 195553379847 |
| Serial# | N6N0CX10N652249 |
Cosmetic condition:
The top case is in fair condition with noticeable scuffs, dents, scratches, and general wear, including some semi-deep scratches that are easily visible. The bottom and all four sides are in good cosmetic condition with minimal wear, and the ports are clean and in good condition. The screen is in good condition with minor scuffs and wear, and the keyboard shows minor wear consistent with typical use. The hinges are sturdy, function properly, and are in good condition, and the bezel remains in good cosmetic condition with little to no wear. Please view our close up photos, as these are taken of the actual item being offered for sale.
Functionality condition:
The display is fully functional with no damage or issues. The device connects to WiFi networks without problems, and audio was tested by playing a video. The keyboard was also tested, and all keys work properly.
Share

Unlock Instant Discounts with Your Trade-In!
Turn your old or even broken devices into immediate savings! When you trade in while shopping in-store, we'll apply the value of your trade-in directly to your purchase, helping you pay less today. It's the smartest way to upgrade, save money, and get more for what you love.